top of page
0Q9A1304.jpg

יבגני שיפרין מורה לגיטרה | רמת גן תל אביב

שלום וברוכים הבאים לסטודיו לאומנות הגיטרה וכלי פריטה אתניים

 

יבגני שיפרין: אומן ומוסיקאי מולטי–אינסטרומנטליסט, מלחין ומורה עם מעל 20 שנות נסיון בהוראה, מלמד גיטרה וכלי פריטה אתניים תלמידים מתחילים, ממשיכים, מתקדמים, אנשי מקצוע ומורים. בוגר ”רימון” ותואר ראשון בהוראת המוסיקה במכללת ”לוינסקי”, תעודת הוראה במוסיקה, התמחות מוסיקה בחינוך המיוחד. מלמד מוסיקה ונגינה בגישה תרפויטית.

 

מנגן מעל 30 שנה על מגוון כלי פריטה: גיטרה חשמלית, גיטרה קלסית, גיטרה אקוסטית, בוזוקי, סאז, בגלמה, גיטרה מזרחית, גיטרה פרטלס, גיטרה בס, סֵטָארָה (Setara) – כלי פריטה מקורי שיצרתי, סטאר פרסי (Setar), טנבור כורדי, פאנדורי גאורגי, עוּד, יוקולילי וכלים נוספים.

 

במקביל להיותי מוסיקאי פעיל, בחרתי להתמחות בהוראת המוסיקה והגיטרה בפרט מתוך רצון, תחושת שליחות ואהבה שבלימוד אומנויות כלי המיתר. השיעורים מועברים באווירה מהנה ורגועה, שפה פשוטה וברורה, מקצועית ועם הרבה מאוד סבלנות.

 

במשך שנים פיתחתי גישות הוראה ותכניות לימוד ייחודיות המותאמות אישית לצרכים ושאיפות שונות של התלמידים/ות בכל הרמות.

לרשימת תכניות ואפשרויות הלימוד:

1. תכנית המקצועית

2. תוכנית מנטור אישי

3. תוכנית אימון אישי

4. תכנית ”ללמוד וליהנות”

5. אילתור

6. מוסיקה אתנית מן המזרח והמערב

7. הלחנה ויצירה – קומפוזיציה

8. לוּפר: תזמורת של איש אחד

9. מדיטציה במוסיקה

10. תוכנית ליווי והדרכת מורים לגיטרה ומוסיקה

11. תכנית לאנשים עם צרכים מיוחדים

12. עיצוב כלי פריטה וגיטרות

 

 

1. תכנית המקצועית:

למתחילים, ממשיכים ומתקדמים.
לימוד נגינה ברמה הגבוהה, האפקטיביות והמדוייקת ביותר בדגש על: גיטרה חשמלית, פיתוח שמיעה על הכלי והקשבה, טכניקה נכונה, נגינה ללא מאמץ, יציבה נכונה, אלתור, לימוד סולוים, תפקידי ליווי, קריאת תווים, קריאת אקורדים, נגינה עם רגש, הלחנה, סולמות, מודוסים, תיאוריה מוסיקלית, הפקה. הכנה למגמות מוזיקה בתיכונים, רסיטל בגרות, מבחני כניסה ל”רימון” ואקדמיה בארץ וחו׳׳ל.

מגוון סגנונות: רוק, פופ, מוסיקה אתנית, בלוז, ג’אז, אינדי, פרוגרסיב, מטאל, קלאסי וסגנונות אחרים.

 

2. תוכנית מנטור אישי:

לאנשי מקצוע פעילים שזקוקום להכוונה, תמיכה וליווי אישי בתור נגנים או/ו כאמנים.

השתלמות חידוד ושיפור יכולותיכם הטכניים כמבצעים. חיבור יותר עמוק ומשמעותי ליצירה שלכם/ן. הפקה, קידום אומנותי, מודעות בימתית. הצבת מטרות אומנותיות וליישמן. ׳׳סידור של הראש׳׳, ״ניקוי״ של הרגלים וכל מה שמפריע ולא נחוץ בתהליך לימוד או יצירה, הפיכת הדרך לקלה ומהנה.

מיועד לנגני גיטרה, כלי פריטה, כמו גם למוסיקאים המנגנים בכלים אחרים.

 

3. אימון אישי בנגינה:

תוכנית מקצועית מיוחדת המיועדת לאנשים עסוקים או אלו שלא יכולים/מסוגלים להתאמן בבית מכל סיבה שהיא. אימון אישי הוא קורס אינטנסיבי ואפקטיבי של מספר שיעורים שבועיים בלי צורך להתאמן לאחר מכן בבית. זה הוא האימון האולטימטיבי והמדוייק ביותר עבורכם/ן בשביל להעלות את יכולות הטכניות, ללמוד דברים מורכבים ונושאים אחרים, הכל תחת השגחה מקצועית ומעודדת.

 

4. תכנית ”ללמוד וליהנות”:
לימוד גיטרה והלחנה בגישה תרפויטית, בקצב אישי מתוך אהבה למוזיקה ובמטרה ליהנות מתהליך הלמידה. התכנית היא לכולם ובכל הרמות, בדגש על שמחה וסקרנות שבלימוד הגיטרה, נגינה חופשית ללא ביקורת עצמית, הכל דרך לימוד שירים/יצירות וסגנונות שהתלמיד/ה אוהבים. התכנית מתאימה לכל מי שחלם ללמוד גיטרה או כאלה שמנגנים אבל רוצה ללמוד בדרך אחרת, יותר אישית ופחות תובענית. כל מי שחושב שהוא/י: חסר שמיעה, גיל מבוגר מידי, חסר קואורדינציה, מתקדם לאט מידי – כל אלו הם לגמרי לא מכשול ללימוד מוצלח ומהנה.

גם בתוכנית הזאת ניתנת אפשרות ללמוד ללא צורך להתאמן בבית, כאשר השיעור עצמו בנוי בצורת אימון אפקטיבי ומרוכז.

 

5. תוכנית אילתור:

לכל הרמות וסגנונות.

נושאים: אילתור כשפה, לספר סיפור דרך אילתור, איך להפסיק לאלתר באופן מכני/רובוטי, האומנות של מתי לא לנגן, שמיעה על כלי נגינה, אילתור חופשי, אילתור ספונטאני ואינטואיטיבי.

 

6. תכנית מוזיקה אתנית מן המזרח והמערב:
לימוד נגינה של מוזיקה שורשית/מסורתית עתיקה, מוזיקת עולם מן המזרח והמערב, בדגש על אימפרוביזציה והיבטייה התרפויטיים, בנושאים: בסיס הטכני והתאורתי, שירים ומנגינות, אילתור, סולמות, מודוסים ומקאמת מהמסורות של מזרח ומערב.

ניתן ללמוד אצלי את הכלים הבאים: גיטרה, בוזוקי, סאז בגלמה טורקית, עוּד, גיטרה מזרחית עם רבעי טונים, גיטרה פרטלס, סֵטָארָה (Setara) – כלי פריטה מקורי שיצרתי, סטאר פרסי (Setar), טנבור כורדי, פאנדורי גאורגי וכלי פריטה אתניים נוספים.

 

7. תוכנית הלחנה ויצירה – קומפוזיציה:

לכל הרמות.

קומפוזיציה, הלחנת שירים ועבודה עם טקסט, הלחנה למדיה, מחול וקולנוע, הלחנה על כלי נגינה, אייפד, אייפון ומחשב, מתאים גם למי שלא מנגן על שום כלי. עבודה עם לוג׳יק פרו Logic Pro ותוכנות אחרות.

 

8. לוּפר – תזמורת של איש אחד:

לימוד מעמיק בעבודה עם לופר, טכניקות מתקדמות בנגינה, הלחנה וביצוע של תפקידים ורבדים רבים על כלי נגינה אחד ולופר בלייב, תכנות הלופר לצרכים האומנותיים.

 

9. מדיטציה במוסיקה:

לימוד והעמקה באומנויות הפנימיות של המוסיקה לנגני כלי מיתר וכלים אחרים.

נושאים: פוקוס ומדיטציה במוסיקה, גישה נכונה במוסיקה, פילוסופיה של המוסיקה, אימון אפקטיבי וממוקד, נגינה משוחררת וללא מאמץ, נוכחות והפקה של צליל מודעת, חופש באילתור ואילתור מדיטטיבי, מוסיקה מדיטטיבית, הקשבה, המלודיה ויכולת הקשבה למלודיה בזמן אלתור, הלחנה מודעת, תיפוח הדממה ושקט המוסיקלי, לימוד נגינה ככלי תמיכה בחיי יום יום.

 

10. ליווי והדרכת מורים לגיטרה ומוסיקה:

סדנאות וליווי אישי למורים לגיטרה ומוזיקה בנושאים: איך להיות מורה יותר אפקטיבי, גישות שונות וצרכים שונים של התלמידים, בניית תוכנית אישית של התלמיד, פתרונות לבעיות כמו עזיבה מהירה של התלמידים והרגשת תקיעות בשיעור ונושאים אחרים.

 

11. תכנית לאנשים עם צרכים מיוחדים:
במשך שנות עבודתי הבאתי את לימוד הגיטרה גם לאנשים בעליי צרכים מיוחדים. לימדתי מספר שנים גיטרה בביה”ח ׳׳לוינשטיין׳׳ במח’ ריפוי בעיסוק: ילדים, נוער ומבוגרים שהיו בתהליך השיקום. שיעורים אלה היו כלי עזר נוסף ולא שגרתי, רגשי ומוטורי, שתמך בתהליך. צברתי ניסיון עם תלמידים שהיו מטופלים במסגרות שיקומיות וטיפוליות שונות, כאלו שהביעו רצון ללמוד גיטרה למרות מצבם הרפואי ומגבלות שונות מהם סבלו.

נוכחתי לדעת שללימוד הנגינה בגיטרה יש איכויות מרפאות רבות. במישור הפיזי חל שיפור ביכולות המוטוריות, שיפור בקואורדינציה, בקשר בין האצבעות למוח ועלייה בכושר הריכוז.

במישור הפסיכולוגי, למידת הנגינה מעצימה את התלמידים בכך שהיא משפרת את דימויים העצמי, ומעניקה להם תחושה של יכולת נרכשת וצמיחה, ביטוי עצמי וסיפוק בתהליך, אפילו אם מדובר בנגינה של מנגינה לשיר אהוב באופן הבסיסי ביותר.
בנוסף, היות והגיטרה היא כלי נגינה הנגיש והפופולרי ביותר בעולם, היא משמשת בשיעורים כמפתח לשפה אוניברסלית של המוזיקה.

ברצוני לתת הזדמנות ללמוד גיטרה לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים ויכולות מוטוריות נמוכות, שבדרך כלל בגלל התקדמותם האטית ודעות קדומות, נמנע מהם ללמוד כלי נגינה זה.

אני מאמין שבשביל ללמוד גיטרה בצורה הבסיסית ביותר ועל מנת ליהנות מנגינת מנגינות פשוטות, מספיקים: רצון התלמיד, אצבע אחת מתפקדת ביד ימין ואצבע אחת מתפקדת ביד שמאל.

 

12. עיצוב כלי פריטה וגיטרות לצורכי נוחות ויציבה נכונה:

בנוסף להוראה, אני בונה ומעצב גיטרות וכלי פריטה ייחודיים. ניתן לעצב אצלי את כלי הנגינה שלכם בדגש על חשיבה ארגונומית המותאמת ספציפית לגוף שלכם/ן.

ניתן גם לעשות אצלי תיקונים וסט-אפ לגיטרות וכלי פריטה אתניים.

 

 

ישנה אפשרות להעביר את השיעורים והיעוצים גם דרך זום.

יצירת קשר ודרכי הגעה

info.shifrin@gmail.com

054-426-6634

ביאליק/ז׳בוטינסקי, רמת גן

הסטודיו ממוקם ברמת גן, פינת רחובות ז׳אבוטינסקי/ביאליק עם שפע של תחבורה ציבורית, קרוב לבורסה ובמרחק הליכה מתחנת רכבת סבידור מרכז, ניתן להגיע בקלות מרוב חלקי הארץ.

Thanks for submitting!

תמונה: sunmoon photography

כל הזכויות שמורות 2023 ©

שיעורי גיטרה, מורה לגיטרה, מורה לבגלמה, מורה לסאז, מורה לבוזוקי, לימוד גיטרה, מורה לגיטרה ברמת גן, מורה לגיטרה בתל אביב, מורה לגיטרה ברמת אביב, מורה לגיטרה בבלי תל אביב, מורה לגיטרה הצפון הישן תל אביב, מורה לגיטרה בגבעתיים, מורה לגיטרה בקרית אונו, מורה לגיטרה בסביון, מורה לגיטרה ברמת השרון, מורה לגיטרה בהרצליה, מורה לגיטרה בהרצליה פיתוח, מורה לגיטרה ברעננה, מורה לגיטרה בכפר סבא, מורה לגיטרה בפתח תקווה

bottom of page